ÇALIŞMA PRENSİBİMİZ

Mucize Hayatlar olarak bireyin gelişimde aile bizim öncelikli ve esas takım arkadaşımızdır. Bu düşünceden yola çıkarak öncelikle kurumuza gelen öğrencinin performans tespiti yapılır. Hangi alanda başvuru yapıldıysa öncelikle aileden eğitim veya tedavi hikâyesi alınır sonrasında bireyin değerlendirmesi yapılıp aileye bu değerlendirmenin sonucu sunulur.

Ailenin desteği ile birlikte bireye en uygun olacak şekilde ‘’bireyselleştirilmiş eğitim programı’’ hazırlanıp derslere başlanır. Belirli periyotlarla yaklaşık üç ayda performans değerlendirilmesi yenilenip hedeflerimizin ne kadarı gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmemiş kısmı takip edilir. Ortak alınan kararların karşılıklı takibi sağlanır. Hedefimiz bireyi hem ev ortamında hem de özel eğitim rehberliğinde doğru bir yol haritası oluşturup kazandığı becerileri genellemesine olanak sağlamaktır. Ayrıca yasal olarak örgün eğitime devam eden öğrencilerimizin okullarına ziyaret edip özel eğitim süreçleri ile ilgili eğitimci ortaklarımızla iş birliği halinde olup öğrenci ile eş güdümlü çalışmalar yapılması sağlanır. İyi bir özel eğitim merkezi doğru bir navigasyon gibidir. Ailelere yol haritasını en objektif ve en anlaşılır şekilde sunmak eğitimde zaman kaybını önler ve ailenin motivasyonunu uzun süreli kullanmasına yardımcı olur.

Bizler, öğrencilerimizin özel eğitim süreçlerini doğru müdahale ve doğru yapılan takım çalışmalarıyla en verimli halde ilerletmeye çalışmaktayız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top